09 lutego

Wiem co jem - skarbnica wiedzy o jedzeniu od Wydawnictwa Harperkids

Witajcie! 


Dziś kolejna nowość z Akademii Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Harperkids. Zapraszam! Tym razem zajmiemy się tematem jedzenia. Seria Wiem co jem przybliży Waszym dzieciom informacje na temat pochodzenia danego jedzenia, jego produkcji, wyrobu oraz zastosowania. Wiem co jem jest pełną zabawnych ilustracji i ciekawostek serią książek o jedzeniu. Twoje dziecko nauczy się jeść zdrowo! 

W naszej biblioteczce pojawiły się książeczki odnośnie chleba oraz czekolady. Ta druga nie jest może jakaś super zdrowa, ale trzeba przyznać, że nawet ona ma swoje właściwości prozdrowotne, które warto podkreślić. 

Książeczka pt. Chlebek pokaże Twojemu dziecku skąd bierze się chleb. Jak wygląda jego produkcja. Jakie mamy rodzaje mąki i do czego one służą. Ponadto dowie się jak kiedyś uprawiano zboże, a jak wygląda to w obecnych czasach. W książce znajdziemy wiele różnorodnych ciekawostek nie tylko na temat chleba, ale też ogólnie pojętego pieczywa. 

Z kolei książka pt. Czekolada to prawdziwa, skarbnica wiedzy na temat tej słodkiej tabliczki.  Co to jest kakaowiec? Jak oraz gdzie rośnie? Z czego produkuje się czekoladę i jak wybrać tę najlepszą? W środku wiele ciekawostek na temat czekolady oraz jej produkcji. Ta książka to prawdziwa gratka dla małych i dużych łakomczuchów. Ja osobiście byłam nią zachwycona! Cudowne, kolorowe ilustracje. W tym przypadku przepełnione detalami, idealnie odwzorowują pyszny charakter serii. Przekonajcie się o tym na własne oczy! 

Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Harperkids
1 komentarz:

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger