07 lutego

Zwyczaje zwierząt - nowa seria z Akademii Mądrego Dziecka

Witajcie! 


Dziś kolejne nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka. Zapraszam!

Seria "Zwyczaje zwierząt" to książeczki dla najmłodszych przedstawiające codzienną rutynę, nie tylko zwierząt, ale także i ludzi. Każda strona zawiera tajemniczą ilustrację oraz pytanie co na niej jest. Po rozłożeniu strony znajdujemy odpowiedź na nie, popartą ciekawą i adekwatną ilustracją. Do naszej biblioteczki trafiły tytuły 

Chcę się wykąpać oraz Chcę zrobić kupę. Pierwsza z nich ukazuje kąpielowe zwyczaje zwierząt począwszy od maleńkiego jeża, aż po wielkiego nosorożca. Na końcu dziecko może odpowiedzieć na pytanie czy potrafi się samodzielnie wykąpać, a to ma zachęcić je do wieczornych kąpieli. 

Druga książeczka pt. Chcę zrobić kupę pokazuje, że zwierzęta również robią kupę. Dowiadujemy się czemu niektóre zwierzęta robią zielone kupy, a innych wyglądają jak klocki do układania. Dowiemy się także jak nazywa się najdroższa na świecie kawa, która powstaje z odchodów zwierząt. Tutaj z kolei przykłady zwyczajów zwierząt mają zachęcić dziecko do korzystania z nocnika.

Cała seria jak zwykle zachwyca. Pytania zadawane dziecku pobudzają jego kreatywność, a sama forma może wspomóc naukę samodzielności. Książeczki są pięknie ilustrowane, a możliwość otwierania stron usprawnia motorykę małą. 

Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Harperkids

1 komentarz:

  1. Bede musiala pokazac te ksiazki mojej siostrze, dla mojej siostrzenicy

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger