15 listopada

Cocomelon - podręczne książeczki z przygodami ulubionego bohatera

 Witajcie!


Dziś mam totalną nowość dla najmłodszych od Wydawnictwa Harperkids. Zapraszam po więcej! Znacie uroczego bobaska o imieniu Cocomelon? 

Ja poznałam go wraz z Córką dzięki platformie Netflix. Tam możecie znaleźć kilka fajnych, muzycznych odcinków z jego przygodami. 

Kiedy okazało się, że Wydawnictwo Harperkids stworzyło serie przygód tego bohatera w formie książkowej nie zastanawiałam się długo nad tym, aby sięgnąć po te właśnie książeczki. I choć grafika jest specyficzna (a my lubimy ilustracje bardziej rysunkowe, artystyczne, bajkowe) to jednak urok Cocomelon robi całą robotę. 
Do naszej biblioteczki trafiły dwa tytuły. Cocomelon Przedszkole oraz Cocomelon Dobre Słowa.

 

Cocomelon. Przedszkole. 


Wszelkie książeczki odnośnie pierwszych dni w przedszkolu były w naszym domu ostatnimi czasy bardzo na topie. Mając za sobą trudny moment adaptacji Córki w nowym miejscu wiem jak pomocna w tej sytuacji może okazać się literatura o takiej tematyce. 
Powyższa książeczka opisuje pójście Cocomelon do przedszkola. Możemy zobaczyć jak wygląda jego dzień w przedszkolu, co robi oraz jakie poznaje umiejętności. 

Cocomelon. Dobre słowa. 

Sama pamiętam moment kiedy w przedszkolu omawialiśmy temat "magicznych słów". Myślę, że ważne jest to aby zaznajamiać z nimi dziecko już od najmłodszych lat. To zaowocuje. Cocomelon pomoże Twojemu dziecku poznać magiczne słowa oraz w prosty sposób wyjaśni kiedy powinno się je stosować. 


Książeczki te mają ciekawy format. Kartonowe strony gwarantują długie użytkowanie, a krótki, prosty tekst będzie zrozumiały dla naszego malucha. Polecam, nie tylko fanom tego małego bohatera. 


Za egzemplarze recenzenckie serdecznie dziękujemy Wydawnictwu HarperKids
1 komentarz:

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger