17 listopada

Błyski - nowość z gatunku kryminału w mojej biblioteczce

Witajcie!


Dziś dla odmiany kolejna recenzja czegoś literackiego dla rodziców. Zapraszam!


Błyski autorstwa Kamili Bryksy to dobrze zapowiadający się kryminał. Nie wiem jak Wy, ale ja będąc fanką tego gatunku często przy wyborze książki kieruje się w pierwszym momencie jej okładką. Tutaj rzeczywiście już na pierwszy rzut oka widzimy, że książka jest mroczna i może przenieść nas w tajemniczy świat zagadek, niedomówień, morderstw, trupów itp. Przyznam, że to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Nie było porywające, ale też nie było rozczarowujące. 

Główną bohaterką powieści jest Oliwia, która zostaje uwikłana w skomplikowaną historię sprzed trzydziestu lat kiedy to zostaje zamordowana jej babcia. Cała książka opiera się na dość szczegółowych i rozległych opisach relacji i sekretów rodzinnych. Sięgając po tę książkę myślałam jednak, że przeniesie mnie ona w świat mrocznego gatunku jakim jest kryminał. Niestety, moim zdaniem, to nie ten gatunek. Książka jest bardzo lekka, szybko się ją czyta (gdyby nie mój brak czasu to pochłonęłabym ją w mig), jednakże nie wciąga, nie zaskakuje, nie sprawia że chce się po nią sięgnąć ponownie. 

Tak czy inaczej uważam, że Błyski to książka, z którą każdy indywidualnie powinien się zapoznać. Myślę, że znajdzie ona zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. 

Książkę tę znajdziecie na stronie księgarni taniaksiazka.pl , na której możecie także rozejrzeć się za innymi pozycjami z gatunku kryminału czy thrilleru. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger