01 lutego

Nawet potwory myją zęby - Wydawnictwo Esteri

Witajcie! 

Dziś coś w tematyce mycia zębów więc przyda się dzieciom mającym opory przed szczoteczka i pastą. Zapraszam! 
Nawet potwory myją zęby to historia dziewczynki, która nie znosiła myć zębów i bała się dentysty. Unikała szczoteczki i pasty jak ognia, a rodzice dwoili się i troili, aby namówić córkę do zadbania o uzębienie. Pewnego dnia ta mała uparciucha (zupełnie jakbym widziała tu swoją Córeczkę) idąc do łazienki spotkała pod prysznicem wielkiego, przerażającego, czarnego potwora, który jak gdyby nigdy nic, stojąc w wannie... Mył zęby🤷🏻‍♀️
Dziewczynka przestraszyła się i postanowiła poinformowac o tym rodziców. Rodzice dziewczynki znając jednak jej wszelkie wymówki mające na celu niemycie zębów, uznali że ta jest kolejną z nich. 

Ostatecznie dziewczynka zaprzyjaźniła się z potworem, usiadła wraz z nim w łazience i posłuchała jego opowieści o tym dlaczego potwory myją zęby oraz dlaczego sama powinna to robić. Przepiękne, bajkowe ilustracje przyciągają wzrok i pozwalają przenieść się w niezwykły świat tej opowieści.
Natomiast sama historia pozwala zrozumieć dziecku jak ważne jest mycie zębów i co może się stac jeśli nie będziemy tego robić. Książka ukazuje także postać dentysty jako superbohatera, co z pewnością pomoże każdemu dziecku w życzliwszym i spokojniejszym podejściu do tego zawodu. 

Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Esteri

1 komentarz:

  1. Uwielbiam takie piękne ilustracje. Bardzo mocno mnie zachęcają do sięgnięcia po taką książkę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger