17 lutego

Elementarz Ważnych Słów - czyli o ważnych sprawach z Wydawnictwem Słowne

Witajcie! 


Dziś przychodzę do Was z bardzo wartościową serią książeczek! Zapraszam!


Lubię kiedy książki, to nie tylko ciekawe czy zabawne opowieści, które potrafią wciągnąć dziecko w swój świat bez końca, ale tez wartościowe treści, które niosą za sobą mądre przesłanie.Seria Elementarz Ważnych Słów, niewątpliwie jest takim właśnie zbiorem  publikacji.

W styczniu miały swoją premierę cztery tytuły: 

Nauka

Przyjaźń

Świętowanie

Zdrowie

Jak więc widzicie seria ta skupia się na istotnych w życiu każdego człowieka wartościach. Książki będą stanowić idealną pomoc w ważnych rozmowach. Najmłodszym pozwolą zrozumieć siebie oraz świat dorosłych.

Każda książka zawiera starannie dobrane słowa przewodnie, które są wplecione w bliską dziecku narrację. Wszystko to okraszone jest zabawną grafiką, która całkowicie oddaje treść książeczek. 

Przyjaźń

Dla dzieci niezwykle istotne jest posiadanie przyjaciela. U najmłodszych dzieci może to być dość trudne, jednak mimo to warto wesprzeć je w poszukiwaniu przyjaciela, wyjaśniając na czym w ogóle polega przyjaźń. Pozwoli to uświadomić dziecku, że przyjacielem może być także dla nas ktoś naprawdę bliski czyli np. mama, tata, siostra czy babcia. 

Pojęcie przyjaźni staje się niezwykle ważne w okresie przedszkolnym. 

Na końcu książeczki o przyjaźni znajdziecie listę pomysłów dla rodziców i pedagogów jak rozmawiać z dzieckiem o przyjaźni i w jaki sposób można wykorzystać do tego książkę. 

Zdrowie

Mówi się, że najważniejsze w życiu jest zdrowie. Zgadzacie się z tym stwierdzeniem? Ja zgadzam się w 100 %. Uważam, że można mieć wszystko inne, ale nie mając zdrowia to "wszystko" traci sens. Taką myśl staram się już teraz przekazywać moim dzieciom. Starsza Córka ma już świadomość tego co jest dla zdrowia dobre, a co wpływa na nie źle. Z naszą pomocą staramy się wprowadzać w jej życie zdrowe nawyki. 

W tym tomie Twoje dziecko znajdzie informacje na temat tego jak ważne jest zdrowie, jak można o nie dbać i na czym to polega. Na końcu znajdziemy pomysły na rozmowy z dzieckiem dotyczące zdrowia i dbania o siebie.


Książki z serii Elementarz Ważnych Słów mają idealny dla małych rąk format, twardą oprawę i grubsze strony – są poręczne i wytrzymałe. Są też pięknie wydane, dzięki czemu będą świetnie prezentować się w dziecięcej biblioteczce. 


Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Słowne 

1 komentarz:

  1. To bardzo wartościowe książeczki, jakie warto mieć w biblioteczce dziecka.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger