29 grudnia

Jak rosnę - album pełen wspomnień

Witajcie!

Dziś mam coś przepięknego dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców. Zapraszam! 


Narodziny dziecka to niezwykły dla rodziców moment. Pełen wzruszeń i wielu emocji - zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Bez względu jednak na wszystko każdy świadomy i odpowiedzialny rodzic chce wycisnąć z rodzicielstwa jak najwięcej. Sama widzę jak nieubłaganie i szybko płynie czas.

Kiedy to jeszcze całkiem niedawno opuszczałam porodówkę z moją Córką. Dziś okazuje się jednak, że to zdarzenie miało miejsce 3,5 roku temu. 

Kiedy to samo miejsce opuszczałam chyba przedwczoraj z moim Synem, jednak dziś okazuje się, że to już pół roku minęło od tej cudownej chwili. 

Tak Drogi Rodzicu. Czas pędzi nieubłaganie. Dzieci rosną, dojrzewają, a my się starzejemy. Chcąc zatrzymać te momenty w pamięci sięgamy po wiele nowoczesnych udogodnień. Nagrywamy filmik pierwszych kroków dziecka, robimy zdjęcie z pierwszych wakacji czy podczas pierwszego samodzielnego jedzenia. A później wspomnienia przedszkolne, szkolne, nastoletnie...

Ja złapałam się na tym, że im dziecko młodsze tym tych wspomnień więcej. Wtedy staramy się uchwycić każdą chwilę. Wszystko skrupulatnie zarejestrować. Z biegi czasu rodzicielski zapał potrafi wygasnąć, a wtedy...


Wtedy z pomocą przychodzą takie właśnie oto książki, albumy. 


Jak rosnę to cudowna księga wspomnień Twojego dziecka. Od momentu narodzin, aż do jego osiemnastych urodzin.Najwiecej miejsca - zgodnie z moja teorią początkowego zapału :-) - poświęcono pierwszym dwunastu miesiącom życia dziecka. Ale nie brakuje też miejsca na wspomnienia trzylatka, dziesięciolatka i osiemnastolatka. Czym różni się Jak rosnę od innych tego rodzaju albumów? No właśnie tym, że możemy w nim schować wspomnienia z tak długiego okresu życia naszego dziecka. Do tej pory spotykałam się jedynie z albumami malucha lub małego dziecka, w których nie znajdziemy miejsca na zapiski z okresu nastoletniego czy młodzieńczego. 


W książce znajdziemy wiele miejsca na zapiski, notatki, zdjęcia. Duży format pozwala nam na wygodne uzupełnianie, bez obawy o to, że nie będziemy mogli przelać na papier jakiejś ważnej informacji. Książka zawiera starannie dobrane pytania, przepiękne, ręcznie malowane ilustracje. 

 

Początkowo album będzie uzupełniany przez rodziców, później z biegi czasu oraz opanowania umiejętności czytania i pisania, dziecko może samodzielnie przyłączyć się do wypełniania albumu i pokazywania swojej historii.


Album będzie wspaniałą kroniką dzieciństwa i młodości . Pomoże zachować najpiękniejsze chwile i da możliwość powrotu do nich w każdym momencie, kiedy tylko tego zapragniemy.


Ja zamówiłam już drugi, Córka i Syn.. każde z nich będzie miało swoje piękne miejsce pełne wspomnień. 


Familium.pl oferuje także inne produkty z tej serii. Znajdziecie wśród nich także kultowe albumy "Opowiedz mi Babciu" oraz "Opowiedz i Dziadku", które okażą się idealnym prezentem na nadchodzący Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. O nich już w kolejnym wpisie. Więc wypatrujcie go niebawem! 
Post powstał w ramach współpracy.

4 komentarze:

  1. Mam ten album i jestem zachwycona jego wydaniem oraz tym, co jest w środku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale to pomysłowe! Wspoamnienia warto przechowywać nie tylko w pamięci, która niestety bywa ulotna. Taki album będzie fantastyczną pamiątką :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne są takie albumy. Kiedyś założyłam córce, do dziś zostały jej pierwsze włoski włożone do koperty, umieszczone w tym albumie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger