19 kwietnia

Między nami ząbkami - czyli o higienie jamy ustnej

Witajcie!

Dziś coś, co pozwoli Wam oswoić dziecko z pierwszą wizytą u dentysty. Zapraszam! 

Właśnie dziś, po trzech zapoznawczych spotkaniach w gabinecie dentystycznym, czekała nas pierwsza wizyta "robocza". Bardzo się jej bałam. Z pewnością bardziej niż moja Córka, choć sama mówiła że się trochę stresuje. Jak się jednak okazało była bardzo dzielna. Czyja to zasługa? 


Podejście lekarza stomatologa jest w trakcie pierwszej wizyty niezwykle ważne. Jeśli dziecko zaufa lekarzowi i obdarzy go sympatią będzie to połowa sukcesu. Jednak to na rodzicach spoczywa niemały ciężar przygotowania dziecka do spotkania z gabinetem dentystycznym. Ważne, aby osobę dentysty przedstawiać w sposób pozytywny, jako pomocnika, superbohatera, natomiast problem próchnicy (lub inny) przedstawiać jako niemiłe robaczki pomieszkujące w naszych zębach. To skutkuje! Polecam. 

W przygotowaniu dziecka do kwestii związanych z wizytą u dentysty pomoże Wam odpowiednią literatura dziecięca skupiająca się na takiej właśnie tematyce. My mamy w swojej biblioteczce już kilka takich propozycji. Dziś pragnę przedstawić Wam totalną nowość od Wydawnictwa Harperkids. 


Między nami ząbkami to cudowna książka z okienkami oraz scenką pop up. W książce znajdziecie także wiele ciekawostek na temat zębów. 
Książka ta wprowadzi Twoje dziecko w świat prawidłowej higieny jamy ustnej, uświadomi jej zasadność. Podpowie w jaki sposób zadbać o zęby, a to wszystko w zabawny i przystępny sposób bowiem bohaterami książeczki jest rodzina Zębickich która żegna swojego pierwszego syna - Mleczysława wyruszającego w daleką podróż. 

Co spotka go po drodze? Jak zakończy się ta historia? 
Tego Wam nie zdradzę ;-) 


Piękne, zabawne ilustracje. Multum okienek, wielka scenka pop up, ciekawostki, quizy, zapytania. To wszystko i wiele więcej czeka na Twoje dziecko w tej niezwykłej książeczce.

Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Harperkids


2 komentarze:

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger