13 grudnia

Duchowy wymiar ciąży - ujęcie macierzyństwa z perspektywy ezoterycznej

Witajcie!

Dziś przychodzę do Was z propozycją literacką dla przyszłych mam, zapraszam! Duchowy wymiar ciąży, Pielęgnowanie i rozwój drogi do macierzyństwa to ciekawa propozycja dla przyszłych mam napisana przez małżeństwo ginekologow-poloznikow. Książka skupia się na duchowych aspektach przeżywania okresu ciąży, ale tłumaczy także wiele jej fizycznych cech. 

Nie da się ukryć, że każda ciąża dla kobiety (bez względu na to, która to już z kolei) jest niezwykłym i wyjątkowym stanem. Ciąża wprowadza kobietę w nową rzeczywistość fizyczną oraz emocjonalną. Kobietą szargają hormony, które potrafią być okrutne. Dlatego ważne jest uświadomienie sobie jak radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi. 

W książce znajdziemy pięć głównych rozdziałów: pierwszy trymestr, drugi trymestr, trzeci trymestr, poród oraz po porodzie. Dodatkowo w książce znajdziemy praktyczne ćwiczenia medytacyjne, ćwiczenia oddechu oraz jogi przygotowane przez wykwalifikowaną instruktorkę i doulę.

Ja przyznam, że na mnie wrażenie zrobił ostatni temat dotyczący wspomnień prenatalnych i porodowych. 

Choć książka zawiera w sobie sporo dziwnych zagadnień jak np. rozgrzewanie czakry łona, które sprowadza się do magicznych, energetycznych treści, to jednak uważam, że jest to naprawdę fajny przewodnik w trakcie ciąży i tuż po niej. 

Książka porusza temat ciąży i porodu na nowy poziom i przygotowuje kobiety do podróży od momentu ciąży aż do macierzyństwa.


Książkę tę znajdziecie na stronie księgarni taniaksiazka.pl , na której możecie także rozejrzeć się za innymi pozycjami z gatunku ezoteryki i parapsychologii

1 komentarz:

  1. ciekawa propozycja, nie słyszałam o tej książce. większość tego typu pozycji skupia się na samych aspektach fizycznych i różnych dolegliwościach, choć obecnie popularne są też książki lifestylowe z poradami na sesje brzuszkode, moda w ciąży itp. brakuje właśnie pozycji o rozwoju duchowym i wpływie ciąży na psychikę kobiety

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger