24 października

Uniwersytet Malucha

Witajcie!

Czy mając zaledwie kilka lat można znać już podstawy chemii organicznej lub fizyki kwantowej? Oczywiście, że tak! Z Wydawnictwem Media Rodzina wszystko jest możliwe! Zapraszam! 


Uniwersytet Malucha to seria, która stara się w prosty sposób wyjaśnić małemu geniuszowi skomplikowane treści ze świata nauki. 
Seria obejmuje trzy tematy: fizykę kwantową, chemię organiczną oraz teorię względności. 

Autor serii, Chris Ferrie jest wybitnym fizykiem i zarazem ojcem czwórki dzieci. To wspaniałe połączenie sprawiło, że wpadł na pomysł stworzenia książek z zakresu fizyki, ale skierowanych już do najmłodszych dzieci. 

Fizyka Kwantowa

Ta książka ukazuje, że szalony świat atomów nigdy nie zamiera w bezruchu. 


Teoria względności

To najsłynniejsza teoria Alberta Einsteina. Myślę, że słyszeli o niej wszyscy, no może prawie wszyscy. Tutaj dzieciaki dostaną wyjaśnienie czym jest czarna dziura oraz jak działają fale grawitacyjne!Chemia organiczna

Ta książeczka wyjaśni maluchom budowę cząsteczek i ujawni co może z nich powstać.  A wszystko to zobrazowane za pomocą maleńkich piłeczek. Maluchy będą zachwycone!Myślę, że seria przypadnie do gustu dzieciom, które już wcześniej przejawiały zainteresowanie prawami fizyki, kosmosem czy ciekawymi eksperymentami. Przy tym wszystkim nawet dorosły dokształci się nieco w powyższych tematach, bo to rzeczy trudne, ale w tych książkach przedstawione w sposób dziecinnie prosty!
Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4-5 lat. Myślę jednak, że przy zapoznawaniu się z treścią niezbędna będzie pomoc rodzica, który wyjaśni dziecku opisy.

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina


15 komentarzy:

 1. Świetne książeczki aby pokazać dziecku namiastkę nauki, a może nawet obudzić w nim jakieś pokłady szczególnego zainteresowania danym tematem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne książki, z pewnością zainteresują niejednego malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki wydają się być skarbnicą wiedzy. Ich tytuły brzmią bardziej jak dla starszych dzieci, a tu taka miła niespodzianka dla maluchów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że jest to ciekawa o mądra książka dla najmłodszych.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie że książeczki przekazują dzieciom wiedzę w sposób przystępny. Wiadomości z pewnością wyjdą na dobre w późniejszej edukacji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak najwięcej takich książek

  OdpowiedzUsuń
 7. To bardziej dla moich braci by było ;) Na ich nieszczęście są już za dorośli na taką książkę, podobnie jak ja. Chociaż mnie nigdy nie ciągnęło do takich tematów ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama się sporo mogę dowiedzieć z takich książeczek... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. niby fajne te ksiązki ale te grafiki.. jakbym była dzieckiem raczej by mnie nie przyciągały

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, ze i takie książeczki są dla maluchów. Nauki nigdy dość :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawsze powtarzam, że fizyka, matematyka, chemia to wspaniałe i niezwykle interesujące nauki. Niestety w szkole skutecznie nam się je obrzydza. Takie książki ja te, o których piszesz sprawiają, że chce się uczyć, dowiadywać, eksplorować świat. Szkoda, że gdy byłam mała nie istniały takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawy pomysł na taka serię ale obawiam się, że dla 4 czy 5-latka to jednak będzie wciąż abstrakcja, mimo że podana w przystępny sposób... Widziałabym tu raczej 7-latka, który prędzej wyniesie coś z lektury tych książeczek.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super, że takie książeczki powstają! Obkupię się i rozdam siostrzeńcom ;)

  Pozdrawiam i zapraszam na książkowe rozdanie:
  http://znalezionewsrodwielu.blogspot.com/2019/10/ksiazkowe-rozdanie.html !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger