02 listopada

Wszędzie i we wszystkim - przepiękne ujęcie trudnego tematu w literaturze dziecięcej

Witajcie!


Dziś przy Dniu Zadusznym przychodzę do Was z nadzwyczajną propozycja literacką od Wydawnictwa Co Ja Na To. Zapraszam! Yolanda to główna bohaterka książki. Mała dziewczynka przepełniona smutkiem i żalem. Dlaczego? Ponieważ jej mama zmarła. 


Kiedy to nas, w codziennym życiu dotyka taka tragedia zastanawiamy się dlaczego to się wydarzyło, dlaczego akurat nam się przytrafiło, jaki był sens odejścia najbliższej osoby. Nie potrafimy się z tym pogodzić szukając jednocześnie odpowiedzi na wiele pytań.


Tak też jest w przypadku Yolandy. Dziewczynka tęskniąc za mamą szuka pomocy u swoich bliskich. Próbuje zrozumieć co się stało, gdzie podziała się mama. 


W trakcie całej opowieści dziewczynka rozmawia ze swoimi najbliższymi, wspomina wraz z nimi mamę i powoli, krok po kroku zaczyna rozumieć gdzie jest teraz jej mama oraz akceptować to, że mama już nie wróci.


Dziewczynka uczy się odnajdywać zmarłą mamę w otaczających ją osobach, przedmiotach a nawet miejscach.Wiele wzruszających dialogów, przepiękne, wyjątkowe ilustracje - to wszystko składa się na piękno tej książki. Przyznam, że jeszcze nigdy żadna książka z zakresu literatury dziecięcej nie wzbudziła we mnie takich emocji jak ta publikacja. Ogromne wzruszenie i przejęcie. 


Delikatne podejście autora oraz ilustratora do trudnego tematu śmierci sprawia, że książka staje się niezwykłą pozycją, którą powinno mieć się w swojej dziecięcej biblioteczce. 


Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Co Ja Na To


1 komentarz:

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger