21 września

Szaty dla Króla - przezabawna propozycja od Wydawnictwa Dwukropek

Witajcie! 


Dziś kolejna recenzja literacka dla dzieci. Tym razem pragnę przedstawić Wam zabawną historię od Wydawnictwa Dwukropek. Zapraszam po więcej szczegółów! Król Albert jest nad wyraz pedantyczny co do swej osoby. Nienaganny wygląd jest dla niego priorytetem. Ma on przeogromną szafę która mieści w sobie stroje na wszelkie okazje, nawet na okazję... Pójścia do toalety. 


Kiedy postanowił z okazji swych urodzin wyprawić wielkie przyjęcie, uznał że to nielada okazja aby zachwycić gości jakąś niebywałą kreacją. Postanowił więc zorganizować swego rodzaju casting na krawca, który uszyje mu najoryginalniejszą szatę. 

Żaden kandydat nie odpowiadał wymaganiom króla. Jednakże dwójka oszustów - Szpila i Szpula - postanowiła wykorzystać próżność króla do swoich celów. Zaproponowali oni królowi, iż uszyją dla niego szatę wyjątkową, niespotykaną j tak wspaniałą, że zobaczyć będą ja mogli jedynie ludzie wysoce inteligentni. Król przystał na propozycję duetu. Jak ta historia się skończyła? 


Nie mogę zdradzić Wam zakończenia, jednak jestem pewna, że rozbawi Was ono do łez. 


Pisana wierszem opowieść okraszona jest zabawnymi i niebanalnymi ilustracjami. Nas ta opowieść zachwyciła. Jestem pewna, że Wam również przypadnie do gustu! Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Dwukropek


2 komentarze:

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger