31 maja

Jak nauczyć dziecko dzielenia się z Wydawnictwem Wilga

Witajcie!


Dziś kolejna propozycja publikacji dla najmłodszych, książeczka skierowana jest do dzieci w wieku 0-2 lat, zapraszam więc rodziców małych szkrabów na szczegółową recenzję.

Seria Krok po kroku proponowana przez Wydawnictwo Wilga to zbiór książeczek opowiadających codzienność maluchów. My osobiście posiadamy kilka tytułów z tej serii lecz przyznać muszę że Córeczka najchętniej sięgała po tytuł Siku na nocniku. Książeczki z tej serii pomagają dziecku poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy, dlatego u nas książka okazała się wielką pomocą w trakcie odpieluchowania.


Dziś chcemy przedstawić Wam inny "maluszkowy problem", który potrafi przysporzyć nieco kłopotu. Moja trzylatka obecnie jest na etapie "to moje!" więc ta książka jest u nas strzałem w dziesiątkę. Książeczka miała swoją premierę 19 mają więc to totalna nowość, która zaskoczyła nas bardzo pozytywnie.Tym razem bohaterowie serii dowiedzą się dlaczego warto się dzielić. W książeczce znajdziemy .... krótkich opowiadań przedstawiających codzienne sytuacje, w których warto dzielić się z innymi. 

Cała seria jest idealna dla maluchów. Książka posiada sztywne strony, co u młodszych dzieci jest swego rodzaju must have jeśli chodzi o publikacje książkowe. Proste, krótkie teksty (często także rymowane) skupiają uwagę dziecka na danej historii. Przepełnione kolorami ilustracje przyciągają wzrok malucha i trafnie podkreślają daną sytuację opisywaną w treści. Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga


7 komentarzy:

 1. Przydałaby się nam taka książeczka, mój synek jest właśnie na etapie buntu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książeczka, widziałam ją już - narzeczony do swojego sklepu zamawiał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja nie chcę uczyć mojego dziecka się dzielić. Uważam, że my, dorośli przywiązujemy za dużą wagę do tego, właśnie u dzieci. Skoro przyniosła swoje zabawki do piaskownicy i chce bawić się sama to niech się bawi. Co nie znaczy, że dzielić się nie umie. Sama wychodzi z fajnymi inicjatywami, że można np. kogoś poczęstować itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam jakiś czas temu córeczce mojej przyjaciółki ksiażeczki z tej serii i była zachwycona. Mają cudne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger