14 maja

Ania Robaczek ratuje pszczoły - nowość od Wydawnictwa Wilga

Witajcie!


Dziś pragnę zaprosić Was na recenzję niezwykłej książki, której premiera miała miejsce 5 maja, a która oczarowała Nas bez opamiętania. Zapraszam po szczegóły! Ania Robaczek to rezolutna sześciolatka kochająca wszelkie owady. Gdy tylko poznałam jej postać, od razu skojarzyłam ją z moją trzylatką. Moja Córka jest nieustraszoną miłośniczką owadów, nie boi się po prostu niczego (co mnie samą zaczyna trochę niepokoić). Tak samo jest z tytułową bohaterką. 


Ta wciągająca historia zaczyna się od tego, że dziewczynka na swoje szóste urodziny otrzymuje od babci magiczne szkło powiększające, dzięki któremu można bliżej przyjrzeć się owadom, a nawet z nimi porozmawiać. 


Pewnego dnia Ania dowiaduje się, że chłopiec z sąsiedztwa o imieniu Staś poprosił tatę, aby ten w ogródku stworzył mu wybetonowany plac do jazdy na rowerze. Jak się jednak okazuje ogród zamieszkiwany jest przez ogromną rodzinę pszczół. Ania dowiadując się k tym co grozi pszczołom postanawia na własną rękę podjąć się ocalenia owadów i ich pięknego ogrodu. Czy jej się to uda?


Tego Wam nie zdradzę. Jeśli jesteście ciekawi dalszych przygód Ani Robaczek to koniecznie sięgnijcie wraz ze swoimi dziećmi po te książkę. Jestem pewna, że zachwyci ona nie tylko Twoja pociechę, ale także i Ciebie.


Przepiękne, przepełnione kolorami ilustracje wprowadzają nas umiejętnie w świat przygód małej Ani, a czytelny, nieskomplikowany tekst oraz zawarte w książce ciekawostki przyrodnicze uświadomią małym czytelnikom dlaczego należy dbać o pszczoły i inne owady.


Partnerem wydania są Pasieki Rodziny Sadowskich, które od kilkunastu lat przygotowują miody z pasją i szacunkiem do przyrody łącząc wspaniałe właściwości miodu z oryginalnymi smakami! Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga 


10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książeczka, z pewnościa spodobałaby się moim dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne wydanie i ilustracje. Jestem urzeczona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka musi trafić do mojej biblioteczki, bo temat bardzo ważny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla mojej małej :) Ona też uwielbia wszelkie owady, no może poza komarami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pieknie wydana książka, zresztą jak każda tego wydawnictwa. Koniecznie muszę ją kupić moim dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ważna tematyka, więc jak najbardziej warto czytać tę książeczkę swoim dzieciom.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją obecność.
Komentując, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie spamuj. Nie reklamuj. Odwiedzam każdego blogera, który pozostawi po sobie sensowny ślad.
Jeśli spodobał Ci się ten post udostępnij go na Facebooku.

Copyright © 2016 Vademecum Mamy , Blogger